dlaczego nolte

fabryczna jakość mebli

Niedostępna, nawet dla najlepszych rzemieślników

Firma Nolte Kuchen jest jedną z największych firm produkujących meble kuchenne w Niemczech, oferującą swoje produkty w 50 krajach na całym świecie, w tym w wybranych salonach w Polsce. Fabryka zatrudnia ponad 1100 pracowników a dzienna produkcja wynosi prawie 800 kompletów mebli. Od ponad 50 lat, marka Nolte jest synonimem najwyższej jakości, innowacyjności rozwiązań oraz trwałości. W procesie produkcji wykorzystywane są w pełni zautomatyzowane, sterowane komputerowo maszyny. Efektem ich zastosowania, jest precyzyjna obróbka mebli, obejmująca uszlachetnienie ich powierzchni i krawędzi, w stopniu niedostępnym dla "rzemieślniczej jakości".

5 lat gwarancji.

to nie zawsze to samo!

5-cio letnia gwarancja stała się standardem w branży fabrycznych mebli kuchennych, ale chcieliśmy zwrócić uwagę, że nie zawsze jest ona potwierdzeniem dobrej jakości i trwałości mebli. W wielu przypadkach gwarancja potwierdza tylko gotowość producenta do dokonywania kolejnych napraw lub wymiany wadliwych elementów mebli w okresie jej trwania. To oczywiście cenna deklaracja, ale czy warto tracić czas na dokonywanie kolejnych zgłoszeń, organizowanie demontażu i montażu, uzasadnianie, że użytkowali Państwo meble zgodnie z instrukcją? Gwarancja Nolte, to fabryczne potwierdzenie niezawodności produkowanych kuchni, to Państwa komfort, pewność i niczym niezakłócona radość z gotowania.

Udźwig szuflad do 80kg.

Jedyne takie szuflady na rynku.

 • produkowany seryjnie, w standardzie - zintegrowany amortyzator, gwarantujący ciche domykanie, nawet przy pełnym obciążeniu szuflady,
 • pełen wysuw,
 • wysokie, zamknięte, wykonane ze stali, ścianki boczne i tylna - ułatwiające przechowywanie talerzy oraz rzeczy drobnych,
 • możliwość zastosowania oświetlenia led,
 • dostępne za dopłatą boki szklane.

certyfikaty

Najwyższe standardy produkcji i obsługi Klienta poświadczone licznymi certyfikatami

korpusy dolnych szafek o wysokości 90cm

Matrix 900 - nowa wysokość korpusu

System Matrix 900 oferuje idealne połączenie ergonomii i designu. Zapewnia nową optykę w kuchni i przede wszystkim ustanawia nowy standard projektowania:

 • zastosowanie korpusów o wysokości 900mm, zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania produktów, co jest szczególną zaletą w małych kuchniach.
 • redukcja wysokości cokołu do 50mm oraz zastosowanie bardzo modnych, cienkich blatów, pozwala uzyskać ergonomicznie idealną wysokość powierzchni roboczej.

Matrix Art - nowy system bezuchwytowy

System Matrix Art tworzy elegancki w swojej prostocie, wizerunek kuchni, której przednia płaszczyzna podzielona jest wyraźnymi, poziomymi liniami. Specyfiką systemu jest to, że fronty są całkowicie gładkie, a listwa uchwytowa, zintegrowana jest z korpusem szafek. Zalety rozwiązania to:

 • innowacyjne rozwiązania pozwalające na zabudowę chłodziarek i zmywarek,
 • profil listwy, pozwalający nawet osobom o dużych dłoniach na wygodne otwieranie szafek
 • perfekcyjnie dopracowane detale, takie jak panele kończące, pozwalające np.: na przebieg listwy uchwytowej dookoła wyspy czy półwyspu
 • możliwość zastosowania zintegrowanego z listwą uchwytową oświetlenia led, które podkreśla graficzną wymowę mebli

Harmonijna siatka wymiarów.

Idealne proporcje.

Firma Nolte, jako jedyna stosuje raster 150mm. Oznacza to, że wysokość i głębokość wszystkich szafek, stanowi wielokrotność 15cm. Dzięki tak prostej logice wymiarów, kuchnie zyskują idealne proporcje i przejrzystość formy.

Wszystko pasuje.

Tylko raster 150, daje możliwość estetycznego zabudowania urządzeń w szafach wysokich. Piekarniki, parowary, kawiarki - mają wysokość 45 lub 60cm, co powoduje, że idealnie wpasowują się w bryły szafek, których wysokość to wielokrotność 15cm.

Wykorzystana przestrzeń.

Szuflada o wysokości 30cm, z powodzeniem pomieści wysokie garnki, kartony z makaronem, ryżem, torebki mąki, cukru. W szufladzie o wysokości 45cm, można bez trudu umieścić wysokie butelki, dużych gabarytów robota kuchennego, czy Termomix. Nasza najniższa szuflada ma wysokość aż 15cm, co powoduje, że nie blokują się w niej nawet duże łyżki wazowe, zmieszczą się w niej puszki z przetworami a nawet kubki.

kilkanaście kolorów korpusów bez dopłaty

Perfekcja także po otwarciu frontów.

Bez dodatkowej dopłaty - 12 kolorów korpusów, pokrytych z zewnątrz i wewnątrz tym samym dekorem.

Uszczelki na korpusach.

Szczelność i higiena

Zintegrowane z korpusem uszczelki, gwarantujące szczelność szafek, dzięki której kurz ani wilgoć nie mają dostępu do przechowywanych produktów, naczyń i akcesoriów kuchennych. Rozwiązanie to, jest ewenementem na rynku i swoistego rodzaju wyznacznikiem jakości Nolte.

Fabryczny numer każdej kuchni.

wiarygodność

W szafce zlewowej każdej kuchni znajduje się niepowtarzalny, fabryczny numer Państwa kuchni.

© Copyright 2020 Amiga Wszelkie prawa zastrzeżone Design by Amiga